Verbouwing provinciehuis Flevoland Lelystad aanbesteed

0

Het provinciehuis van de provincie Flevoland is oorspronkelijk gebouwd naar een ontwerp van architect G. Vermeer.  In 1986 werd het als provinciehuis in gebruik genomen voor de nieuwe provincie Flevoland. In 1992 kwam er een nieuwe vleugel en statenzaal bij en in 1999 nog een nieuwe vleugel voor meer werkruimte. Tussen 2005 en 2008 werden de drie delen naar een ontwerp van architecten Wouter Zaaijer en Lies Vosmer samengevoegd met een nieuwe gevel. De provincie Flevoland heeft besloten om het provinciehuis in Lelystad te renoveren (ca. 4.800 m² BVO).

Fot: Provincie Flevoland

De verbouwing bestaat in grote lijnen uit de verbouwing van onderstaande ruimtes:
▪ Begane Grond
o Statenzaal (incl. tribune op de 1e verdieping)
o Centrale hal
o Vergadervleugel West
o Vergadervleugel Oost
o Werkgebied griffie
o Werkcafé en bedrijfsrestaurant
o Rietkerkzaal
▪ 4e verdieping
o Bestuursvleugel
o Samenwerkvleugel Bestuur, externen en ambtelijke top
o Uitbreiding directievleugel

Aanbestedende dienst besteedt een opdracht aan voor het deelnemen in een bouwteam voor het werk. Voor het werk is reeds een VO uitgewerkt. Op dit moment is er een start gemaakt met de uitwerking van het DO. Het is de wens om samen met een opdrachtnemer gedurende deze DO-fase het VO in de bouwteamfase uit te werken tot een DO. Vervolgens wordt het DO in de bouwteamfase verder uitgewerkt tot een TO. In de bouwteamfase wordt aan de aannemer verzocht zijn kennis over het bouwen, faseren en bouwkosten in te brengen. In de bouwteamfase worden de risico’s (voor de bouw maar ook voor de omgeving etc.) tijdens de uitvoering besproken en wordt bepaald op welke wijze deze risico’s worden beheerst. Aansluitend heeft de te contracteren aannemer het recht om als eerste een definitieve prijsinschrijving te doen op het uitgewerkte TO. Mocht er niet tot overeenstemming over de prijs worden gekomen, dan heeft opdrachtgever het recht het werk apart in de markt zetten. De aannemer doet dan door middel van de afstandsverklaring afstand van zijn rechten om het werk uit te voeren. De aanbestedende dienst volgt met deze aanbesteding de niet-openbare procedure.

Op donderdag 2 april 2026 zal er de mogelijkheid worden geboden om het gebouw en de omgeving te schouwen. U kunt met maximaal twee personen per gegadigde deelnemen aan de schouw. U dient zich uiterlijk maandag 30 maart aan te melden voor de schouw via een bericht
in Tenderned. Na aanmelding ontvangt u een tijdstip voor de schouw.

Bron: Tenderned woensdag 25 maart 2026 https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/417030

Aanbestedingsnieuws 11e jaargang editie 26 maart 2026

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Translate »