Realisatie RDW keuringslocatie Nieuwegein – Aanbestedingsnieuws

Realisatie RDW keuringslocatie Nieuwegein

Het project in deze aanbesteding betreft de renovatie en gedeeltelijke nieuwbouw van de keuringslocatie van RDW aan de Hollandhaven 11 in
Nieuwegein. Deze keuringslocatie maakt deel uit van het bredere programma ‘Huisvesting RDW keuringslocaties’, waarin meerdere keuringslocaties worden gemoderniseerd om te voldoen aan de toekomstige eisen voor het keuren van voertuigen.
De keuringslocatie in Nieuwegein wordt verduurzaamd, waarbij de bestaande vloer en afmetingen van de keuringshal behouden blijven. De nadruk ligt op het verbeteren van de faciliteiten en installaties, zodat nieuwe technologieën en keuringsprocedures kunnen worden ondersteund. De huidige locatie, gelegen aan de Hollandhaven 11, bevat een kantoorblok van één laag (12 m x 50m) en een keuringshal met drie toegangsdeuren. De keuringshal is 18 m breed en 56 m lang en bevat drie keuringsbanen met drie putten van verschillende afmetingen. De kavel is 45 m breed, 135 m lang en vanaf twee zijden toegankelijk. Het terrein bevat ca. 40 parkeerplaatsen, drie rijbanen richting de keuringshal en een groenstrook.

Het project omvat de renovatie en gedeeltelijke nieuwbouw van de keuringslocatie Nieuwegein, waarbij de keuringshal en het kantoor toekomstbestendig worden gemaakt. De bestaande fundering en vloer van de keuringshal blijven behouden, net zoals 2 van de 3 putten. De opbouw van de hal en het kantoor wordt volledig nieuw gerealiseerd. Het project omvat circa 2.254 m² bruto vloeroppervlak (BVO), verdeeld over 861 m² kantoorruimte en 1.335 m² keuringshal. Naast de gebouwen wordt ook het terrein van circa 4.103 m² opnieuw ingericht. Het werk omvat sloopwerkzaamheden, nieuwbouw, en installatiewerkzaamheden die een duurzaam en efficiënt keuringsproces ondersteunen.

De opdracht behelst de realisatie van keuringslocatie Nieuwegein, inclusief de verantwoordelijkheden zoals beschreven in het bestek voor de aannemer (deze wordt bij de inschrijvingsfase verstrekt). Het Uitvoeringsontwerp (UO) wordt opgesteld door het ontwerpteam (bouwkundig en constructief). Deze dient als uitgangspunt voor de aannemer. Eventuele aanvullende uitwerkingen die nodig zijn voor de uitvoering vallen onder de verantwoordelijkheid van de opdrachtnemer. De opdrachtnemer is (uiteraard) verantwoordelijk voor de aansturing en coördinatie van zijn eigen onderaannemers en adviseurs. Daarnaast is de opdrachtnemer verantwoordelijk voor de coördinatie van de bouwkundig aannemer en installateurs van het gebouwgedeelte, voor zover dit zijn werkzaamheden raakt. De aanbesteding is opgedeeld in twee percelen waarbij de bouwkundige aannemer coördinerend is.
De aanbesteding is opgedeeld als volgt:
Perceel 1. Sloop, Bouwkundig, Constructies en Terrein (inclusief vaste inrichting) (B+C),
Perceel 2. Installaties Elektrotechnisch en Werktuigbouwkundig (gebouw en terrein) (E+W).

De bouwkundige werkzaamheden lenen zich er voor om ook kleinere, lokale partijen de mogelijkheid te bieden om in te schrijven. Het installatietechnische deel is complexer en vraagt meer expertise. Daarnaast is voor de RDW een gedegen koppeling van de installaties van de keuringslocatie met de beveiligingscentrale in Veendam van groot belang is en dus een risico waardoor zij direct wil kunnen schakelen met de uitvoerende partij.

Vanwege de complexiteit van de opdracht en het karakter van de markt heeft RDW gekozen voor een niet-openbare aanbestedingsprocedure. Deze procedure kent twee fasen, te weten de selectiefase en de inschrijvingsfase.

Bron: Tenderned zondag 5 januari 2025 https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/362816

Aanbestedingsnieuws 10e jaargang editie 6 januari 2025

1 thought on “Realisatie RDW keuringslocatie Nieuwegein

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Translate »