PIANOo: Nieuwe drempelbedragen Europees aanbesteden 2026-2027 bekend
De Europese Unie heeft de drempelbedragen voor 2026 en 2027 bekend gemaakt, zo bericht PIANOo.Het wordt pas formeel bevestigd bij publicatie in het Europese Publicatieblad (Pb EU) en die is er nog niet, en verschijnt in de regel in november.

Dat was voor ons aanleiding om het een openAI te vragen, grok beweert dat het ook nog niet is gepubliceerd. Bij nauwkeuriger lezen van het artikel, bleek dat de bron van de informatie er wel bij stond maar niet duidelijk, er staat “bekendmaking” in de tekst, maar dit is dus nog geen officiële bekendmaking. De bron is Document 32025R2152. Wel staan daar de voorlopige getallen dan ook in. Maar goed, je weet maar nooit hoe de regio Brussel een extra VDL bus vangt, Aanbestedingsnieuws houdt graag een slag onder de arm tot het officiëel is. Wie ook doorklikt op de gegeven link ziet dat ook zelf aan de hand van het gele bolletje dat boven in de tekst staat, en waar de vermoedelijke publicatiedatum staat vermeld.
https://eur-lex.europa.eu/eli/reg_del/2025/2150/oj?eliuri=eli%3Areg_del%3A2025%3A2150%3Aoj&locale=nl
Volgens PIANOo komt voor Concessies en Werken de drempel op 5.404.000,- te liggen, ook in speciale sectoren en voor dienstenconcessies,
Aan de glazen bol van PIANOo ontlenen we de volgende staat:
| Soort overheidsopdracht | Drempelbedrag
euro’s excl. btw |
| Werken | 5.404.000,- |
| Leveringen en diensten voor decentrale overheid | 140.000,- |
| Leveringen en diensten voor decentrale overheid | 216.000,- |
| Overheidsopdrachten voor sociale en andere specifieke diensten | 750.000,- |
| Prijsvragen voor centrale overheid | 140.000,- |
| Prijsvragen voor decentrale overheid | 216.000,- |
Of dit ook de definitieve bedragen worden, zal Aanbestedingsnieuws nauwlettend voor u in de gaten houden.
Zie ook:
https://www.pianoo.nl/nl/actueel/nieuws/nieuwe-drempelbedragen-europees-aanbesteden-2026-2027-bekend

