Nieuwbouw werf Den Brielstraat Amsterdam aanbesteed
De opdracht in deze aanbesteding omvat het uitvoeren van de nieuwbouw van de gemeentewerf aan de Den Brielstraat en de Nieuwpoortstraat op basis van het beschikbare Technisch Ontwerp inclusief tekeningen en STABU bestek. De opdracht bestaat op

hoofdlijnen uit het bouwrijp maken van de kavels, realisatie van het hoofdgebouw (kantoor, voorzieningen, werkplaatsen) en een parkeergarage, realisatie van een overkapping, vervanging van een deel van de kademuur en terreininrichting. Daarnaast maakt het realiseren van een overkapping en het uitvoeren van de funderingswerkzaamheden t.b.v. het stortperron onderdeel uit van de opdracht.
Het project Den Brielstraat omvat de (gedeeltelijke) realisatie van 3 kavels. Voor de sloop van de bestaande situatie loopt inmiddels een aanbesteding. Sloop valt niet onder deze opdracht.
Kavel 1:
Nieuwpoortstraat 5-7, Amsterdam
Op dit perceel bevindt zich op dit moment een trafo. De trafo wordt tijdens de bouwwerkzaamheden verplaatst van de huidige locatie naar de nieuwe inpandige locatie. Bestaande hekwerk is gehandhaafd en aangevuld met bouwhekken om het terrein afgesloten te houden. Constructies (fundering) zijn verwijderd, palen zijn afgetopt en zijn ingemeten in een terreintekening. Door de opdrachtnemer dient de huidige kademuur te vervangen te worden door een nieuwe kademuur. Op de kavel moeten een parkeergarage en hoofdgebouw gerealiseerd worden.
Den Brielstraat 15-17, Amsterdam
Op dit perceel bevindt zich nog een traforuimte. De ruimte is inmiddels ontkoppeld door Liander en de traforuimte dient gesloopt te worden. Constructies (fundering) zijn helemaal verwijderd, palen zijn afgetopt en zijn ingemeten in een terreintekening. Bestaande hekwerk is gehandhaafd en aangevuld met bouwhekken om het terrein afgesloten te houden. Door de opdrachtnemer dient de huidige kademuur gedeeltelijk vervangen te worden door een nieuwe kademuur (ca. 100 strekkende meter). Op de kavel moeten werkplaatsen en laden/lossen voor de toekomstige boten gerealiseerd worden.
Kavel 2:
Den Brielstraat 23, Amsterdam
Op deze kavel liggen de materialen opgeslagen die in de nieuwe bebouwing hergebruikt moeten worden. Door de sloopaannemer is de kavel geëgaliseerd en voorzien van stelconplaten. Op dit kavel is sprake van medegebruik (aantal bouwketen). Door de opdrachtnemer dient een overkapping gerealiseerd te worden voor de stalling van voertuigen en materialen.
Kavel 3:
Den Brielstraat 28, Amsterdam
Constructies (fundering) zijn verwijderd, palen zijn afgetopt en zijn ingemeten in een terreintekening. Bestaande hekwerk blijft gehandhaafd en is aangevuld met bouwhekken om het terrein afgesloten te houden. Door de opdrachtnemer dient de terreininrichting en de fundering voor een stortperron gerealiseerd te worden. Het modulaire stortperron wordt gerealiseerd door derden. Wel dient de hoofdaannemer de werkzaamheden te coördineren.
De aanbestedende dienst volgt met deze aanbesteding de Europese niet openbare procedure.
Bron: Tenderned vrijdag 12 december 2025 https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/404852
Aanbestedingsnieuws 10e jaargang editie 15 december 2025
