Marktconsultatie GOUT Groot onderhoud en updates Tunnelsp
Op 6 juni 2025 organiseert Rijkswaterstaat een marktconsultatie om het project GOUT te presenteren en de keuzes op hoofdlijnen te toetsen bij geïnteresseerde marktpartijen. Aanmelden voor de marktconsultatie kan tot 28 mei 2025.
De marktconsultatie heeft betrekking op het project Groot Onderhoud en Updates Tunnels (hierna te noemen: GOUT). De werkzaamheden binnen het GOUT-project richten zich op groot onderhoud dat buiten de reikwijdte van bestaande onderhoudscontracten valt. In totaal vallen 16 tunnels binnen de fysieke scope van deze raamovereenkomst.
De werkzaamheden richten zich hoofdzakelijk op tunneltechnische installaties zoals verlichting, ventilatie en veiligheidssystemen. Het doel van de raamovereenkomst is het waarborgen van de veiligheid en beschikbaarheid van tunnels totdat grootschalige renovaties (vernieuwingsopgaves) plaatsvinden. De raamovereenkomst is gericht op het efficiënter en duurzamer uitvoeren van onderhoudswerkzaamheden.
Met deze aanbesteding beoogt Rijkswaterstaat opdrachtnemers te selecteren met specialistische kennis van tunnelsystemen. Er is slechts een beperkt aantal geschikte marktpartijen dat dit werk kan uitvoeren. Met het oog op de aard en de omvang van de opgave en om de afhankelijkheid van één partij te voorkomen, worden 2 of 3 opdrachtnemers gecontracteerd. Samenwerking en goede planning zijn daarom van groot belang.
U kunt zich bij interesse uiterlijk 28 mei 2025 aanmelden voor de marktconsultatie door middel van het aanmeldformulier op TenderNed.
Om een zo breed mogelijk publiek te kunnen bereiken, wordt deelname van maximaal 4 deelnemers per organisatie aangehouden. Na aanmelding ontvangt u nog extra informatie. Het verslag van de marktconsultatie wordt na afloop op TenderNed geplaatst. Volgens de huidige planning zal de publicatie van de aanbesteding project GOUT plaatsvinden in januari 2026.
De redactie van Aanbestedingsnieuws heeft ook de desbetreffende link naar de marktconsultatie erbij gezocht want de link naar het aanmeldformulier leidt direct naar een inlog op Tenderned.
https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/378256
Scroll naar beneden voor een kaart van de betrokken projecten:
NDR
Wie is toch de persoon die over de Kwik- Kwek-en-Kwak-acroniemen van de Rijksoverheid gaat? Er zit namelijk nodeloos Engels in. Bijwerken en actualiseren zijn prima alternatieven en ook duidelijker omdat er niet een ICT-associatie bij zit. Moest het per se GOUT zijn? Waarom niet gewoon GOT, is dat te confronterend? GOUT is Engels voor jicht. We kennen heel wat ambtenaren die overal opzettelijk dubbelzinnigheden in gooien, heel veel aanbestedingswoorden zijn schijnbaar sexueel beladen. Dus wat heeft jicht met dit project te maken? GORT was ook wel poëtisch geweest, Groot Onderhoud Rijks Tunnels. In het Frans staat Goût natuurlijk voor smaak. Stonden de huidige tunnels Rijkswaterstaat niet aan? Wordt hier stiekem het verboden “klik” gunningscriterium geïntroduceerd? Zo ja, dan kan het nog een heel populaire marktconsultatie worden.