Kamervragen over de vertraging van de aanbesteding Airport Twente

0

Kamerlid Moinat (PVV) heeft vragen gesteld aan de minister van Infrastructuur en Waterstaat over het krantenartikel ‘Aanbesteding Twente Airport vertraagd: provincie niet op tijd met besluit’. Een opdracht hiertoe zou in 2007 op initiatief van de VVD verlopen in de vorm van een PPS.

De vraag is wel interessant omdat die onbedoeld opheldering schept over de verhouding tussen PPS en aanbesteden. Namelijk dat PPS-projecten gewoon moeten worden aanbesteed.

Zie ook:
https://www.pianoo.nl/nl/document/11252/handreiking-publiek-publieke-samenwerking-voor-gemeenten

Enschede en Overijssel waren het onderling niet eens over de verdeling van gronden van het in het verleden militaire vliegveld. Inmiddels is er door de Provincie Overijssel en de gemeente Enschede een kadernota opgesteld, en is het Rijk betrokken geraakt, via een PPS-project,  zo meldt het Instituut voor Samenwerking: .

Aanbestedingsprocedure Raad van State
De kadernota wordt nu ter instemming voorgelegd aan Provinciale Staten en de gemeenteraad van Enschede. Na instemming door Raad en Staten zal de aanbestedingsprocedure van start gaan met plaatsing van een oproep op de aanbestedingskalender. In de nota wordt gekozen voor een aanbestedingsprocedure die internationaal wordt toegepast in dit soort projecten

De PVV vraagt nu:

1 Deelt u de mening dat de infrastructuur van Twente Airport, waaronder een start- en landingsbaan van meer dan 3 kilometer, behouden moet blijven?

Welke mogelijkheden bestaan er voor publiek-private samenwerking, bijvoorbeeld met defensie-gerelateerde producten, om de luchthaven te exploiteren zonder dat structurele tekorten ontstaan?  1)

2. Erkent u het belang om innovaties op Twente Airport, zoals tests met onbemande vliegtuigen en drone-technologie (uitgevoerd door Universiteit Twente en het ministerie van Defensie), te stimuleren en faciliteren binnen de Nederlandse luchtvaartsector? Zo nee, waarom niet? En zo ja, bent u bereid om het vliegveld strategisch te ondersteunen voor (het testen van) innovatieve luchtvaarttoepassingen, zoals onbemande cargodrones en militaire oefeningen voor onze veiligheid?

3. Welke stappen kunt u nemen om de veiligheid en betrouwbaarheid van Twente Airport te verbeteren, gelet op het feit dat de luchthaven kampt met problemen bij slecht zicht waardoor ongeveer de helft van de zakelijke vluchten moet uitwijken? Wat is de actuele stand van zaken met betrekking tot de goedkeuring van Performance Based Navigation (PBN) voor Twente Airport en een planning voor implementatie?

4. Bent u bereid om de provincie Overijssel en de gemeente Enschede te ondersteunen in het behouden van Twente Airport als regionale en innovatieve economische hub? Zo nee, waarom niet? En zo ja, welke maatregelen kunt u nemen om te garanderen dat Twente Airport behouden blijft en kan bijdragen aan regionale economie, werkgelegenheid en innovatie?

5. Bent u bereid om van Twente Airport een volwaardige burgerluchthaven te maken? Zo nee,  waarom niet?

1) Tubantia, 12 november 2025, Aanbesteding Twente Airport vertraagd: provincie niet op tijd met besluit | Enschede | Tubantia.nl

Bron: Kamerstukken II 2025/26, NDS 2025Z19860

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Translate »