Integraal ontwerpteam nieuwbouw gemeentehuis Het Hogeland

Door de gemeente Het Hogeland is besloten om een nieuw gemeentehuis te bouwen voor alle medewerkers die tot dan toe in vier verschillende gemeentehuizen werkzaam zijn. Inmiddels is het gemeentehuis in Bedum niet meer in gebruik. De gebouwen van de huidige gemeentehuizen in Winsum, Leens en Uithuizen voldoen niet meer aan de eisen van deze tijd. Bijvoorbeeld als het gaat om duurzaamheid. Veel medewerkers werken zowel vanuit huis als op kantoor. Hun werkplekken moeten hier zo goed mogelijk op worden ingericht. Verder biedt een nieuw gemeentehuis niet alleen kansen voor een betere samenwerking tussen binnen- en buitendienst, maar is het ook een plek waar inwoners, de gemeenteraad, het bestuur en de medewerkers elkaar kunnen ontmoeten. Het moet een ‘huis van de gemeente’ worden, een ontmoetingsplek en werkplek voor de medewerkers, maar vooral ook een plaats waar de lokale democratie vorm krijgt; een ‘huis van de democratie’, waar het bestuur zetelt en de raad vergadert. In 2023 heeft de gemeenteraad besloten dat het nieuwe gemeentehuis op de as Warffum – Winsum gevestigd moet worden.
De scope van de opdracht betreft het totaalontwerp- en advies voor de nieuwbouw van het gemeentehuis Het Hogeland. De basis daarvoor wordt gevormd door het Programma van Eisen evenals het stedenbouwkundig kader en het beeldkwaliteitsplan waarbinnen het plan moet worden ingepast. Het integraal ontwerpteam c.q. de opdrachtnemer krijgt de opdracht voor een geïntegreerd ontwerp. Daarbij dient het gehele project architectonisch, bouwkundig, installatietechnisch en bouwfysisch ontworpen en uitgewerkt te worden. De opdrachtnemer is verantwoordelijk voor het gehele
ontwerp en de afstemming met disciplines. De opdrachtnemer dient met zijn team over deskundigheid te beschikken op alle disciplines, zoals
projectcoördinatie, architectuur, kostencalculatie, kostendeskundigheid, constructie, installatietechniek (werktuigkundig en elektrotechnisch), brandveiligheid, duurzaamheid en bouwfysica. De opdrachtnemer is verantwoordelijk voor het gehele ontwerp en uitwerking van deze disciplines en is verantwoordelijk voor een volledige integratie van deze onderdelen. Van de opdrachtnemer en zijn team wordt verwacht dat zij breed meedenken in wat de gemeente Het Hogeland nodig heeft en op basis daarvan onderzoeken, ontwerpen en adviseren over wat er zoal mogelijk is in de huidige markt. Voor de opdrachtgever is er vanuit de opdrachtnemer één aanspreekpunt.
De aanbestedende dienst volgt met deze aanbesteding de niet-openbare procedure. Deze vangt aan met de selectiefase, waarna de inschrijvingsfase volgt. De vijf geselecteerde gegadigden met de hoogste scores worden uitgenodigd voor de inschrijvingsfase.
Bron: Tenderned donderdag 22 mei 2025 https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/379689
Aanbestedingsnieuws 10e jaargang editie 23 mei 2025