CSS bevoorradingsschip op proefvaart – Aanbestedingsnieuws

CSS bevoorradingsschip op proefvaart

De toekomstig Zr.Ms. Den Helder was vandaag voor het eerst even bij Den Helder. Het nieuwe Combat Support Ship (CSS)  lag daar op de rede. Later op de dag voerde het schip met Zr.Ms. Friesland bij wijze van test de procedures uit om te bevoorraden op zee.

Het CSS was bij Den Helder voor een logistieke stop. Materieel en goederen werden aan boord geladen. Deze zijn nodig voor de afbouw van het bevoorradingsschip. Het CSS is na enkele uren weer vertrokken voor de volgende stop in Vlissingen.

Het bevoorradingsschip is momenteel bezig met een proefvaart. Het CSS

©Defensie 2024

ordt op allerlei fronten uitgebreid getest. Een van deze beproevingen is een zogenaamde Replenishment At Sea (RAS). Hierbij voerde het CSS de procedures uit om een ander schip op zee te tanken, denk aan vastkoppelen van alle installaties en het doorlopen van de handelingen.

Het schip zet nu koers naar Vlissingen. Het CSS komt morgen in de ochtend aan bij Damen Naval. Daar volgt de verdere afbouw van het schip. In het voorjaar van 2025 doet het schip voor het eerst officieel haar thuishaven Den Helder aan. De doop van het schip volgt begin 2025.

Bron: Defensie, 12 december 2024

Bevoorradingsschip van Damen getest door marine

Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Translate »