Bouwteam archiefbewaarplaats ‘s-Hertogenbosch

De gemeente ’s-Hertogenbosch heeft een wettelijke zorgplicht voor haar archieven. Het zijn de bronnen voor de rijke geschiedenis van de gemeente en ze vormen de basis van onze informatiehuishouding. Omdat het huidige gebouw aan de Bloemenkamp 50 niet meer voldoet en vanwege de gewenste gebiedsontwikkeling ‘Bloemenkampkwartier’ bestaat de noodzaak om de archiefbewaarplaats op een nieuwe locatie te huisvesten. In 2023 heeft de afdeling Erfgoed het Groot Tuighuis in gebruik genomen als Erfgoedcentrum. Ook de studiezaal, de archiefbewerkingsruimte en de medewerkers van het gemeentearchief zijn verhuisd naar deze locatie. De fysieke archiefbewaarplaats bevindt zich nog op de Bloemenkamp 50. Voor een toekomstbestendig archiefbeheer is behoefte aan meer depotruimte. Uitgangspunten zijn hierbij de capaciteitsbehoefte voor de komende 25 jaar en een duurzaam gebouw. Daarnaast is op de huidige locatie een gebiedsontwikkeling met woningbouw voorzien vanaf 2028, waardoor de noodzaak bestaat om de archiefbewaarplaats te verplaatsen. Om deze redenen is besloten op de locatie Empel-Zuid 2e fase een nieuwe archiefbewaarplaats te bouwen.
Het doel van deze aanbesteding is het realiseren van een duurzame en functionele archiefbewaarplaats met archeologisch depot van circa 1500m2 BVO in twee bouwlagen, respectievelijk 800m2 BVO. De archiefbewaarplaats dient energetisch efficiënt te zijn bij het bewaren en beheren van circa 10 km archiefmateriaal. De architectuur en het ontwerp dienen zorgvuldig geïntegreerd worden in de omliggende omgeving om visuele en ecologische samenhang te borgen. De aanbestedende dienst heeft gekozen voor een bouworganisatievorm waarbij de opdracht opgedeeld is in twee fasen:
Fase 1: Bouwteamfase. De geselecteerde opdrachtnemer neemt samen met zijn adviseurs – als ontwerpverantwoordelijke – deel aan een bouwteam. Het bouwteam bestaat verder uit de opdrachtgever met zijn adviseurs in een besluitvormende en toetsende rol. De opdrachtnemer zal voor haar inbreng en rol in het bouwteam een daarop afgestemde en nog nader te bepalen bijdrage in de kosten krijgen.
Fase 2: Uitvoeringsfase. De opdrachtnemer is na overeenstemming over de aanneemsom en bij een getekende basisovereenkomst (UAV-gc 2025) verantwoordelijk voor de bouwvoorbereiding, uitvoering, oplevering en nazorg gedurende de onderhouds- en garantieperiode.
De aanbestedende dienst volgt met deze aanbesteding de niet-openbare procedure en wil in de eerste fase van deze procedure maximaal vijf gegadigden selecteren voor de tweede fase van de procedure.
Bron: Tenderned zaterdag 1 maart 2025 https://www.tenderned.nl/aankondigingen/overzicht/369259
Aanbestedingsnieuws 10e jaargang editie 3 maart 2025